Gru 30, 2024
8 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kodėl svarbu, su kuo bendraujate: pasinėrimas į nusikalstamą elgesį

Kodėl svarbu, su kuo bendraujate: pasinėrimas į nusikalstamą elgesį

Written by

Ar kada nors susimąstėte, kaip kai kurie žmonės linksta į nusikalstamumą? Atsakymas gali slypėti jų socialinėje aplinkoje ir išmokto elgesio įtakoje. Panagrinėkime, kaip nusikalstami polinkiai gali išsivystyti per santykius ir sąveiką.

Socialinės įtakos galia

Bendravimas su netinkama kompanija gali turėti didelį poveikį jūsų moraliniam kompasui. Įsivaizduokite Robbiną, tipišką paauglį, kuris pradeda bendrauti su grupe draugų, užsiimančių smulkiomis vagystėmis. Šie nauji draugai supažindina Robbiną su nusikaltimus šlovinančiu gyvenimo būdu ir pakeičia jo vertybes. Dalyvaudamas pokalbiuose apie vagystes ir jų įsitikinimus, kad nuosavybės įstatymai palankūs turtingiesiems, Robbinas nesąmoningai perima jų nusikalstamas nuostatas. Ši socialinė įtaka nulemia jo sprendimus ir parodo, kad draugystė iš tiesų gali pakeisti mūsų gyvenimo kelią – kartais į blogąją pusę. Labai svarbu nepamiršti, kas mus supa, nes tai daro didelę įtaką mūsų pasirinkimams ir perspektyvoms.

Nusikalstamo elgesio mokymasis

Nusikalstamas elgesys nėra įgimtas; jo išmokstama kaip ir bet kurio kito įgūdžio ar elgesio. Robbinas nusikalstamo elgesio metodus perima ne iš vaizdo žaidimų ar filmų, kaip būtų galima tikėtis, o iš realaus bendravimo su draugais. Jie dalijasi įžvalgomis apie vykdymą ir savo veiksmų motyvus. Įdomu tai, kad toks mokymasis vyksta mažose grupėse, kur dalijimasis patirtimi gali turėti didelį poveikį. Tai pabrėžia, kad nusikalstamas elgesys yra socialinis reiškinys; kuo daugiau susiduriama su nusikalstamomis nuostatomis ir praktika, tuo didesnė tikimybė, kad žmogus jas perims. Taigi, norint pašalinti nusikalstamumo priežastis, labai svarbu suprasti mokymosi socialinėje aplinkoje mechanizmą.

Nusikalstamumo pateisinimas: Robbino požiūris

Robbinas mano, kad vogdamas daro gera. Jo argumentai? Jis atima iš turtingųjų, kad atiduotų vargšams. Toks mąstymas parodo, kaip asmenys gali pateisinti nusikalstamus veiksmus, remdamiesi savo suvokiamais moraliniais pasakojimais. Kai visuomenės įstatymai vertinami kaip palankūs turtingiesiems, kai kurie gali pateisinti įstatymo pažeidimą. Robinui jaudulys įgyti, jo manymu, neteisingai sukauptą turtą nusveria bet kokią baimę dėl teisinių pasekmių. Šis moralinis disonansas pabrėžia esminį dalyką, padedantį suprasti nusikalstamą elgesį: jis dažnai kyla iš didesnės socialinės neteisybės, parodančios, kad mūsų vertybės ir įsitikinimai atlieka lemiamą vaidmenį mūsų veiksmuose.

Edwino Sutherlando vaidmuo baudžiamojoje politikoje

Edvinas Sutherlandas labai pakeitė mūsų požiūrį į nusikalstamumą ir bausmes. Jo darbai parodė, kad nusikalstamų nuostatų galima išmokti per socialinę sąveiką, o tai reiškia, kad šių nuostatų galima ir neišmokti. Tai turi didelę reikšmę reabilitacijos programoms ir baudžiamojo teisingumo politikai. Sutherlando įžvalgos skatina mus ne tik bausti tokius jaunus nusikaltėlius kaip Robbinas, bet ir sutelkti dėmesį į ugdymą ir socialinės aplinkos pokyčius, kurie gali užkirsti kelią nusikaltimams dar jiems neprasidėjus. Jo palikimas skatina mus susimąstyti apie dabartinės baudžiamosios politikos veiksmingumą ir apsvarstyti naujus metodus, kuriais siekiama suprasti ir reformuoti elgesį, o ne tik bausti asmenis.

Ar kalėjimas yra atsakymas jauniems nusikaltėliams?

Šiame vaizdo įraše atkreipiamas dėmesys į opų visuomenės klausimą: ar kalėjimas yra tinkamiausias sprendimas jauniems nusikaltėliams? Daugelis teigia, kad įkalinimas gali ne pažaboti, o pagilinti nusikalstamą elgesį. Tokie asmenys kaip Robbinas turi teistumą, todėl nusikaltimų ratas tęsiasi. Akivaizdu, kad reikia specialiai pritaikytų reabilitacijos programų, kuriomis būtų sprendžiamos pagrindinės problemos, o ne tik baudžiama. Dėmesys bendruomenės paramai, švietimui ir mentorystei gali padėti veiksmingiau pertvarkyti jaunų žmonių gyvenimus ir atitraukti juos nuo nusikaltimų. Taigi, permąsčius mūsų požiūrį į jaunus nusikaltėlius, galima sukurti sveikesnes bendruomenes ir sumažinti nusikalstamumą.

Nusikalstamo elgesio esmę dažnai lemia mūsų socialinė aplinka ir įgyta patirtis. Norint sukurti veiksmingas intervencines priemones, labai svarbu suprasti šią dinamiką. Skatindami teigiamus santykius ir aplinką, galime padėti nukreipti asmenis nuo nusikaltimų į vaisingesnius kelius.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.