Vas 3, 2024
29 Views
Komentavimas išjungtas įraše Prasidėjus agurkų auginimo sezonui, grėsmingai iškyla daugybė bėdų

Prasidėjus agurkų auginimo sezonui, grėsmingai iškyla daugybė bėdų

Written by

Prasidėjus agurkų auginimo sezonui, grėsmingai iškyla daugybė bėdų, kurios kankina šiuos gležnus augalus. Jei šių negalavimų greitai nenustatysite ir nepašalinsite, visas derlius gali sumažėti, o tai pabrėžia, kad būtina nedelsiant aptikti sergančius agurkus ir skirti jiems reikiamų priemonių.

Pagrindinės ligų prevencijos taisyklės

Norint išvengti dažniausiai pasitaikančių bėdų, kurios ištinka agurkus, būtina laikytis dešimties pagrindinių principų. Šie principai yra visuotinai taikomi beveik visų negalavimų prevencijai.

Miltligė, apsauga nuo negražių baltų dėmių įsiskverbimo.

Apraiškos. Ant žaliuojančios agurko lapijos materializuojasi eterinis sniego baltumo miltelių šydas, kuris su nenumaldomu ryžtu dauginasi, kol apgaubiamas visas lapas. Vėliau žalumyną ištinka melancholiška transformacija, kai jos ryškiai žalias atspalvis išsisklaido į silpną geltoną blyškumą ir nuvysta iki išdžiūvimo. Vadinasi, kadaise daug žadantys agurkai liudija apie ankstyvą jų mirtį, o visas botaninis darinys pasiduoda apgailėtinai.

Organinių likučių snaudulyje snaudžia šio negalavimo sukėlėjai, jų dauginimąsi paspartina vėsa ir debesimis apgaubtas klimatas. Jei vyraujanti atmosferos temperatūra pakyla virš 20 °C slenksčio, kenkėjiškos miltligės jėgos išliks neaktyvios. Ši bėda daugiausia kenčia agurkams, kurie buvo per daug maitinami azoto trąšomis ir buvo nereguliariai ir nepakankamai drėkinami.

Kalbant apie pagalbą krizės metu, būtina pripažinti, kad gyvybės atgaivinimas pasiekiamas tik naudojant cheminius mišinius. Iš pradžių aptikus miltligės požymius, be eterinės koloidinės sieros ir vario pagrindo medžiagų, reikia skubiai sušvirkšti gausų purškimą gerbiamų fungicidų, tokių kaip „Topas“ ir „Candit“. Verta paminėti, kad auginamų agurkų gaminimą reikėtų atidėti ne trumpesniam kaip trijų savaičių laikotarpiui, užtikrinant jų tinkamumą gastronominiams pasimėgauti.

Jei susilaikoma nuo chemikalų naudojimo, kovą su miltlige vadinama bėda galima pradėti naudojant senas priemones: 1 litro rauginto pieno mišinį, gautą iš fermentuotų pasukų, harmoningai sumaišius vienodais kiekiais. vandens, kuris turi būti kruopščiai nukošiamas ir švelniai purškiamas ant gležnų agurko augalo ūselių; Arba 50 gramų kepimo sodos ir vienodo kiekio ūkinio muilo ištirpinti dideliame 10 litrų vandens plote, kuris turi būti kruopščiai apipurškiamas pažeidžiamas agurkų derlius reguliariais intervalais kas penkias dienas.

Pasirodė, kad agurkų auginimas yra vaisingas užsiėmimas tiems, kuriems pasisekė turėti šiltnamį, nes jie jau gauna gausų atlygį. Siekiant užtikrinti optimalią šių vertinamų daržovių gerovę, būtina laikytis šių dešimties būtinų pirmosios pagalbos gairių.

Per visą auginimo sezoną pūkuotoji miltligė kelia didžiulę grėsmę, kurios negalima neįvertinti.

Apraiškos. Ant agurkų lapijos atsiranda nedidelių šviesiai geltonų dėmių, kurios palaipsniui didėja per 5–7 saulėlydžius, todėl lapai tampa visiškai išmarginti ir pradeda išdžiūti. Pavojinga agurką ištinkanti kančia, galinti pakenkti žaliuojančioms būtybėms bet kuriuo jų brendimo etapu. Šios pavojingos ligos, žinomos kaip miltligė, atsiradimas gali būti siejamas su nenumaldomu grybelio dauginimu drėgmės permirkusioje aplinkoje. Apgailėtina tiesa, kad šalto vandens naudojimas gali netyčia sukurti atmosferą, palankią minėtai grybelinei grėsmei plisti.

Sodininkystės priežiūros srityje būtina greitai veikti pajutus pirmuosius ligos požymius. Apdairus veiksmas – nedelsiant nutraukti laistymą ir tręšimą. Reikia imtis skubių ir ryžtingų priemonių, kad apsaugotume mūsų mylimus agurkus, nes jie nedelsiant apipilami šiltais tirpalais (apie 25 °C), kurių sudėtyje yra vario preparatų, tokių kaip Bordeaux arba fungicidai Previcur ar Infinito. Apdorotus atvirame lauke auginamus agurkus galima saugiai vartoti atitinkamai po 5 ir 3 dienų. Kovojant su miltlige, fungicidas „Ridomil“ pasirodė esąs perspektyvi alternatyva, jei aplinkos temperatūra išliks maloni 25 °C mažiausiai 24 valandas po purškimo. Jei nėra cheminės pagalbos, aktyvus požiūris reiškia, kad agurkai reguliariai kas 3–5 dienas purškiami tirpalu, sudarytu iš fermentuotų pasukų (1 litras pasukų, 1 litras vandens).

Kladosporozė, paprastai žinoma kaip raupai, pasireiškia kiekvienam botaninio organizmo komponentui.

Ligos apraiškų galima rasti ant žalumynų, gėlių pumpurų ir vaisių. Ant lapų išryškėja kampinės rudos spalvos dėmės, kartu su švelniu šviesesnio atspalvio apvadu. Laikui bėgant šie pažeisti audiniai nuvysta ir atsiskiria, todėl lapai tampa perforuoti. Didelės drėgmės sąlygomis minėtos dėmės kaupia žalsvai juodus darinius. Ant vaisiaus pradeda dygti drėgmės prisotintos dėmės, kurios ilgainiui virsta įdubusiomis žaizdelėmis, kurios išsiskiria šviesiai geltonu skysčiu. Jauni, ligoti vaisiai tampa groteskiškai neformingi ir pasiduoda puvimui. Ši liga pasižymi nerimą keliančiu polinkiu greitai plisti vėsiomis, drėgnomis vasaros dienomis. Tačiau negailestingą šios negalios progresą veiksmingai stabdo atėjus sausam karščiui.

Sodininkystės priežiūros srityje, nustačius pirminius nelaimės požymius, būtina susilaikyti nuo agurkų drėkinimo maždaug keturis–penkius saulės ciklus, kartu uoliai stengiantis pakelti šiltnamio vidinį klimatą iki švelnaus 20 laipsnių diapazono. iki 25 laipsnių Celsijaus. Be to, manoma, kad agurkų augalus veiksminga švelniai purškiant „Bordo“ mišiniu, taip pat vario oksichloridu ir fundazolu.

Sklerozinis (alabastro) irimas: eterinę medvilnę primenantis grybiena.

Neabejotini sklerocijos požymiai lengvai matomi ant agurkų stiebų ir vaisių. Kai pūvanti augalo dalis pasiduoda laiko skausmui, ji pamažu suminkštėja, prisotinta drėgmės pertekliaus, o apgaubta į medvilnę panašia grybiena. Šioje grybienoje formuojasi niūrūs dariniai – skleročiai, kurie augalo liekanose išsilaiko 2–3 metus. Be to, agurkai taip pat gali tapti slapto puvimo pasireiškimo aukomis. Tokiais atvejais išorėje nepuošiama grybelinė danga, todėl nukentėjęs augalas nuvysta ir išdžiūsta.

Sodininkystės priežiūros srityje pirmenybė teikiama pirmosios pagalbos praktikai. Išryškėjus pirmiesiems negalavimo požymiams, reikia labai atsargiai nupjauti pažeistus stiebo segmentus ir užtikrinti, kad tik sveiki audiniai liktų nepažeisti. Siekiant apsaugoti sužeistas vietas nuo tolesnės žalos, reikia kruopščiai užtepti apsauginį kalkių, susmulkintos medžio anglies arba kreidos ir fungicido mišinio sluoksnį. Jei ligos klastingas gniaužtas būtų išplitęs, vienintelė išeitis yra visiškai išnaikinti visas paveiktas dalis arba kai kuriais atvejais ir patį augalą. Norint, kad šie gležni botaniniai egzemplioriai būtų aprūpinti maistu, kurio jie trokšta, būtina protingai naudoti maistinių medžiagų tirpalą. Šis eliksyras, pagamintas iš harmoningo 10 litrų vandens, 10 gramų karbamido, 1 gramo cinko sulfato ir 1 gramo vario sulfato mišinio, yra tikras eliksyras jų gerovei.

Sodininkystės srityje agurkus jau seniai kankina daugybė negalavimų, o jų žalingam egzistavimui nuolat gresia užpuolusios ligos. Nuo šiol jums, gerbiamas skaitytojau, pateikiu svarbiausių gairių sąvadą, panašų į literatūrinį gelbėjimosi ratą, skirtą suteikti pirmąją pagalbą šiems nuolankiems aguroliams.

Klastingas kekerinio (pilko) puvinio plėtimasis yra greitas ir nenumaldomas.

Įpusėjus vėsioms ir lietingoms vasaroms, kai šiltnamiai stengiasi būti tinkamai vėdinami, niokojantis negalavimas sukelia sumaištį. Nukentėję augalai apie šį negalavimą liudija dėl to, kad atsiranda negražių nekrozinių dėmių, kurios įgauna niūrų rudą ar juodą atspalvį, kurias greitai aplenkia aksominis, dulkėtas pilkas pelėsis. Ši klastinga infekcija įsišaknija, plinta iš vienos augalo vietos į kitą. Labiausiai nukenčia lapai, nes juose yra didelės, netaisyklingos formos puvinio dėmės, pasipuošusios sodriu rudu atspalviu. Tačiau didžiausią pavojų kelia stiebams daroma žala: kadaise ryškūs jų atspalviai tamsėja iki niūrios rudos spalvos, pamažu praranda savo atsparumą, kai pilkšvos apnašos, papuoštos juodais skleročiais, dengia nusilpusius kūnus. Jei šis puvinys prasidėtų nuo stiebo pagrindo, visas augalas nuvysta ir pasiduoda mirčiai. Ir atvirkščiai, jei žala įvyksta aukščiau stiebo, augalo dalis, esanti virš nukentėjusio regiono, susilaukia panašaus likimo ir galiausiai žūva.

Pradinėje ligos stadijoje apdairus požiūris apima fungicidinių medžiagų, tokių kaip Bailetonu arba Rovralis pasta, naudojimą arba purškimą ant pažeistų regionų. Būtina nedelsiant pašalinti pažeistus lapus, stiebus ir vaisius. Pasirodo, naudinga užpilti agurkus mišiniu, kurį sudaro kalio ir fosforo trąšos.

Simptomų pasireiškimas gali būti stebimas ties stiebo pamatu, kur šaknų puvinys daro žalą.

Ankstyvosiose nelaimės stadijose įspėjamieji ženklai pasireiškia pačiame stiebo pamate, arti žemės, kur apatinį segmentą gaubia nekroziniai pažeidimai. Lapai pradeda skleistis, pamažu įsitvirtindami su kiekviena diena. Tačiau lapai greitai transformuojasi, įgauna gelsvą atspalvį, prieš pasiduodant nykstančiam puvimui. Išrovus šios ligos apimtą augalą, bus paliudyta, kad šaknys turi niūrų rudą atspalvį, turi gilių įtrūkimų ir puvinio puvimo apnašą. Tarp daugybės veiksnių, prisidedančių prie šios agurkų ligos atsiradimo, labiausiai paplitę kaltininkai yra per didelis karštis, nesubalansuotas drėkinimas ir šalto vandens naudojimas.

Sodininkystės priemonių srityje pirmasis žingsnis nustatant negalavimą yra pagyvinti šviežių šaknų augimą. Norint tai pasiekti, augalą reikia kruopščiai apgaubti turtingu penkių centimetrų derlingos žemės sluoksniu. Be to, apatiniai lapai gali būti iškirpti ir meistriškai išdėstyti po šiuo derlingu sluoksniu, taip skatinant augalą išdygti naujas šaknis per septynias–dešimt dienų. Be to, augalą būtina nuolat laistyti drungnu vandeniu visą savaitę. Deja, jei nelaimė būtų aptikta pavėluotai, augalo išgelbėjimas tampa neįveikiamu iššūkiu.

Sodininkystės sferoje verta atkreipti dėmesį į tai, kad žaliuojanti agurkų lapija, maudoma spindinčiame saulės glėbyje, gali įgauti aukso geltonumo atspalvį. Tačiau intriguoja tai, kad šie elastingi lapai, kaip nepastovios dangaus užgaidos, turi neįtikėtiną gebėjimą atgaivinti savo gyvybingumą, kai atkeliauja debesuotais dangus. Būtent tarp šio keisto reiškinio galima įtarti, kad slypi klastinga vytulio liga. Deja, reikia elgtis atsargiai, nes įspėjamieji šios nelaimės požymiai labai primena šaknų puvinio simptomus – klastingą ligą, kuri, kaip žinoma, užklumpa šias subtilias veisles.

Antraknozė – reiškinys, kuriam būdingas ryškiai pigmentuotų dėmių atsiradimas ant žalumynų ir vaisių.

Gamtos gobelenuose ant žaliuojančios lapijos galima pastebėti kampuotų geltonų dėmių atsiradimą, o pats vaisius pasipuošia užburiančia rusvai rausvų dėmių mozaika. Šios grybelinės ligos klastingos ištakos randamos pačiose sėklose, kurios pateko į jo gniaužtus, o jos virulentiškumą išlaisvina iš pažiūros nekenksmingas drėkinimas šaltu vandeniu ir kaprizingi nakties ir paros temperatūros svyravimai.

Sodininkystės priežiūros srityje yra būtinybė užsiimti pirmosios pagalbos gerbiamam agurkui praktika. Manoma, kad būtina kas savaitę naudoti gerbiamo Bordo mišinio, kad būtų užtikrinta optimali šio gerbiamo vaisiaus sveikata ir klestėjimas. Tačiau patariama būti atsargiems ir apdairiems, susilaikyti nuo mėgavimosi gausiu derliumi, kol nepraeis dvi savaitės nuo paraiškos pateikimo. Norint dar labiau sustiprinti šias žaliuojančias būtybes, rekomenduojama iš pradžių visas paveiktas vietas gydyti vario sulfato tirpalu, o po to švelniai nuvalyti kalkių arba susmulkintų anglių likučius.

Jei agurkų lapai pagelsta

Galima įsivaizduoti, kad kaltininkas slypi staigiuose dienos ir nakties temperatūros pokyčiuose, kartu su kalio trūkumu. Vadinasi, būtų protinga nakties metu šiltnamį užsandarinti, o lauke auginamus agurkus uždengti apsaugine plėvele. Be to, agurkus reikia apdoroti tirpalu, kuriame yra pelenų (kai į vieną litrą drungno vandens reikia įberti tris šaukštus pelenų, kad jis mirktų dvi dienas).

Sergančius agurkus maitinti mišiniu, gautu iš svogūnų lukštų likučių, yra labai naudinga. Maždaug 50 gramų minėtų svogūnų lukštų reikia sumaišyti su dideliu 10 litrų vandens, po to užvirti ir palikti marinuotis maždaug 60 minučių. Tada kiekvienam agurkui būtina supilti drungną antpilą, gausiai litrą nuoviro užpilti ant kiekvieno atskiro augalo.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.