Vas 3, 2024
36 Views
Komentavimas išjungtas įraše Nuoširdžiai pritariu remontantinių aviečių auginimui

Nuoširdžiai pritariu remontantinių aviečių auginimui

Written by

Šie puikūs ir gausūs delikatesai pasižymi nuostabiu atsparumu atšiauriam žiemos glėbiui.

Šios avietės bręsta pasibaigus vasarinių aviečių sezonui, todėl sodininkams nereikia griebtis cheminių priemonių kovojant su įprastais aviečių kenkėjais.

Nuoširdžiai pritariu remontantinių aviečių auginimui bet kuriame ekologiniame sode – augalui, kuriam nereikia cheminės intervencijos kovojant su kenkėjais ir kuris klesti iš buitinių organinių atliekų gaunamu maistu. Manau, kad tai yra optimalus pasirinkimas visiems sodininkystės entuziastams.

Sodininkystės srityje avietės geriausiai klesti, kai auginamos be jokios išorinės pagalbos savo sodo ribose. Stebėtina, kad šių aviečių kasmetiniai stiebai pasiekia nedidelį, vos 1,5 metro aukštį, visiškai priešingai nei jų kolegų, kurių aukštis dažnai siekia 2 metrus ar daugiau. Be to, šie puikūs egzemplioriai dovanoja laimingam sodininkui gausų kvapnių, puikaus ir spalvingo uogų derlių, dosniai puošdamos rudeninį kraštovaizdį iki pat šalčiausių šalnų, kurios gali išlikti net iki lapkričio pradžios. Ši jaudinanti aviečių gausa ypač verta dėmesio, nes kitos uogos paprastai sunoksta gerokai anksčiau nei šis laikas.

Optimalios jų įdėjimo vietos ir tinkami jų auklėjimo būdai.

Ieškant tobulo aviečių sodo, reikia ieškoti saulės nutvieksto prieglobsčio, apsaugoto nuo atšiaurių pavasario ledinio gniaužtų. Nelengvai prisisotinantis dirvožemis yra būtina sąlyga. Šios nuostabios avietės teikia pirmenybę lengvesniam, o ne sunkesniam dirvožemiui. Kad iš tikrųjų klestėtų, šie uogų krūmai trokšta humusingo ir maistingų medžiagų prisotinto dirvožemio, dvelkiančio švelniu rūgštingumu ir harmoningu pH 5,6. Jei žmogus atsiduria lengvu dirvožemiu, kurį puošia subtilus derlingo arimo sluoksnis, troškulį numalšinti reikės gausaus vandens.

Per laikotarpį nuo gegužės iki uogų derliaus pradžios labai svarbu užtikrinti, kad avietės būtų pakankamai aprūpinamos drėgme, kad vaisiai nesumažėtų ir bendras derlius būtų menkas. Pasirodo, kad mulčio įterpimas yra labai veiksmingas išsaugant taip reikalingą drėgmę, taip išvengiant bet kokio aplaidumo aplink aviečių krūmus pabarstyti šviežiai nupjauta žole. Šios praktikos pelnas yra didelis, nes aviečių derlius didėja, kai augalus juosiantis dirvožemis prisotinamas organinėmis medžiagomis. Mulčiavimui tinka įvairios medžiagos, įskaitant durpes, pjuvenas, nupjautą vejos žolę, šiaudų mėšlą, medžių žievę. Šis, atrodytų, kasdieniškas veiksmas suteikia daugybę privalumų, nes mulčiuotos avietės yra mažiau jautrios žievės įtrūkimo pavojui.

Garsus pagyrimas už aviečių atkūrimą gali būti skiriamas išskirtinei Polana veislei, kuri pasirodo esanti tinkamiausia slūgsančiomis vasaros dienomis ir gausiam rudens derliui. Ši nepaprastai vešli, ryškiai raudonos spalvos atspalvio veislė gali pasigirti sodriomis ir sodriomis uogomis, kurios savo grožiu patraukia akį. Šie sultingi vaisiai, pasižymintys įspūdingu ilgaamžiškumu, turi neabejotiną žavesį, todėl jie yra nepralaidūs dantų tiesinimo prietaisų suvaržymams. Nors jų švelni tekstūra džiugina gomurį, negalima nepagalvoti apie galimybę dar labiau padidinti jų sacharino koeficientą.

Optimalus aviečių auginimo būdas – jas išdėstyti tvarkingomis eilėmis, tarp atskirų augalų – 0,5 m, o tarp eilių – 1,5 m. Šiuos vaiskrūmius idealiai tinka sodinti rudens ar ankstyvo pavasario sezonais. Įvedant sodinukus į dirvą, labai svarbu užtikrinti, kad jų šaknys būtų negiliai. Tiksliau, šaknies kaklelis turi būti 2 cm žemiau žemės lygio. Norint skatinti sveiką augimą, naujai pasodintą krūmą supanti žemė turi būti tvirtai sutankinta, po to kruopščiai laistoma ir mulčiuojama dirvos paviršius. Prieš tai reikia kruopščiai pašalinti visas piktžoles, esančias šalia uogų krūmų. Laikui bėgant, patys krūmai natūraliai įgaus kompaktišką formą, efektyviai apsaugodami nuo piktžolių.

Augindami avietes, laikomės kruopštaus tręšimo režimo. Pavasario sezono metu į kvadratinį metrą išbarstome apie 50 gramų sudėtingų trąšų, šį procesą pakartodami dar kartą, kai avietės žydi. Po derliaus nuėmimo, rudens mėnesiais arba ankstyvomis pavasario dienomis, visas aviečių vyteles kruopščiai nupjauname žemės lygyje, naudodamiesi sekatoriumi tiksliam pjovimui.

Siekiant užtikrinti nuoseklų remontantinių aviečių brendimą, kiekviename krūme tikslinga išlaikyti kelis dvimečius ūglius, o visus kitus nupjauti žemės lygyje. Atsižvelgiant į aviečių jautrumą žievės įtrūkimams, patartina nedelsiant sudeginti nupjautus stiebus. Ši atsargumo priemonė pateisinama, nepaisant to, kad nėra pastebimų patologinių apraiškų.

Daugybė mėgstamų aviečių veislių, kurios visą sezoną duoda vaisių pakartotinai.

„Polana“ – veislė, tinkanti tiek nykstančiomis vasaros dienomis, tiek nuostabiais rudens atspalviais, suteikia savo gausą dosniu vaisingumu. Puoštas skaisčiu tamsiai raudonos spalvos atspalviu, jo uogos, nuostabiai didelės ir estetiškai patrauklios, sužavi žiūrovą. Ši veislė pasižymi nepaprastu ilgaamžiškumu ir pasižymi nuostabia savybe, atmetančia būtinybę koreguoti dantis. Nors iš prigimties švelnus, galima pagalvoti apie galimybę dar labiau sustiprinti jo sacharinę esmę.

Visoje savo nuostabioje šlovėje Polka dovanoja prinokusius vaisius prieš atvykstant savo Polanos atitikmeniui. Šios nuostabios uogos, pasižyminčios malonumu sukeliančiu tvirtumu, turi saldumo, kuris šoka ant skonio receptorių. Deja, jų gausa gali nublankti, palyginti su jų broliu ir seserimi Polana, tačiau jų kokybė išlieka neprilygstama.

Ankstyvomis aušros valandomis atsiskleidžia subtilus Rosa skaistalai. Jo atvykimas yra tinkamiausias mažėjančiomis rugsėjo dienomis, pratęsiant jo žavesį iki rudens šalnų. Pažvelkite į jo skaisčią formą, pasižyminčią sodriais geltonais atspalviais ir dosniomis proporcijomis, skleidžiančią žavingą kvapą. Norint paspartinti gausų derliaus nuėmimą, galima apgalvoti vaisiais apaugusių krūmų išdėstymą jaukioje prieglobstyje, idealiai tinkančioje šalia šiltnamio arba tarp jo sienų.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.