Zamiokulkas yra populiarus kambarinis augalas, labai vertinamas dėl savo atsparumo ir gebėjimo išgyventi įvairiomis sąlygomis. Dauginimas yra gana paprastas ir gali būti atliekamas keliais skirtingais būdais: naudojant lapus, šakniagumbius ar stiebus. Štai kaip galite dauginoti zamiokulką:
Dauginimas Lapais
-
Lapų parinkimas: Pasirinkite sveikus, nesugadintus lapus iš augalo. Geriausia pasirinkti jaunus, bet pilnai išsivysčiusius lapus.
-
Lapų paruošimas: Nukirpkite lapus su maždaug 1-2 cm stiebu. Palikite šiuos lapus keletą valandų, kad jų galai šiek tiek apdžiūtų – tai padės išvengti puvinio.
-
Sodinimas: Pamerkite lapo galiuką į šakniai susiformuoti skatinantį hormoną (tai nebūtina, bet gali paspartinti procesą) ir įterpkite į drėgną, gerai drenuojamą kompostą arba smėlį.
-
Priežiūra: Laikykite vazoną šiltoje, šviesioje vietoje, bet vengiant tiesioginės saulės šviesos. Laistykite minimaliai, tik tiek, kad dirva būtų šiek tiek drėgna.
-
Laukimas: Procesas gali užtrukti kelis mėnesius. Pirmiausia šaknys formuosis po dirvožemiu, o vėliau pamatysite naujų augalų išaugimą.
Dauginimas Šakniagumbiais
-
Šakniagumbių atskyrimas: Kai zamiokulkas turi didelius šakniagumbius, galite juos padalyti. Išsodinkite augalą iš vazono ir švelniai padalykite šakniagumbius su aštriu peiliu taip, kad kiekviena dalis turėtų bent vieną lapų pumpurą.
-
Šakniagumbių paruošimas: Leiskite nuopjovoms kelias valandas apdžiūti, kad išsiplautų vietos, sumažinant infekcijų riziką.
-
Sodinimas: Šakniagumbius atsodinkite į naujus vazonus su šviežia, gerai drenuojamą universalią vazoninę žemę.
-
Priežiūra: Laikykite sodinukus šiltoje ir šviesioje vietoje, bet venkdami tiesioginės saulės šviesos. Laistykite saikingai, neliesdami per daug vandens.
Dauginimas Stiebu
-
Stiebo pasirinkimas: Pasirinkite sveikus, bent 5-10 cm ilgio stiebus. Kiekviename stiebo gali būti keli lapai arba vienas.
-
Stiebo paruošimas: Nukirpkite stiebus po lapų mazgais, palikite juos keletą valandų apdžiūti, kad nuopjovos neliktų šlapios.
-
Sodinimas: Stiebo nuopjovas galite įterpti į drėgną, smėlėtą kompostą arba tiesiog į vandenį. Jei pasirinksite sodinti į substratą, veiks lygiai taip kaip lapų dauginimas.
-
Priežiūra: Jei pasirenkate šaknydinti vandenyje, laikykite stiklinę su stiebo dalimis šviesioje vietoje ir keiskite vandenį kas kelias dienas. Jei šaknydinate substrate, laikykite dirvą tik šiek tiek drėgną ir vazonus šiltoje vietoje.
Bendros Priežiūros Rekomendacijos
- Šviesa: Zamiokulkas mėgsta šviesą, bet nėra itin jautrus jos trūkumui. Jis gali augti net ir silpnoje šviesoje, bet auga geriausiai ryškioje, bet išskaidytoje šviesoje.
- Vanduo: Šį augalą geriau neperlaistyti nei perlaistyti. Leiskite dirvai gerai išdžiūti tarp laistymų.
- Temperatūra: Zamiokulkas mėgsta šilumą ir gerai jaučiasi kambario temperatūroje, bet nemėgsta šalčio ir staigių temperatūros pokyčių.
Sekdami šiomis instrukcijomis, jūs turėtumėte sėkmingai padauginti savo zamiokulką ir mėgautis šiuo atsparumu kambario augalu.č