DEKORATYVINIAI VAISINIAI AUGALAI
Dekoratyviniai vaisiniai augalai turi ne tik dekoratyvinę vertę, bet ir veda valgomuosius vaisius. Iš jų vertingesni yra citrusiniai augalai (apelsinmedis, citrinmedis, mandarinmedis), fygamedis ir eriobotrija.
AUGALAI, TINKANTIEJI PASPARTINTAM ŽYDĖJIMUI
Žiemą žydintieji augalai sudaro malonų įspūdį ir ne. paprastai puošia kambarius. Gaila, kad tokių augalų yra nedaug. Daugumas kambarinių augalų žydi pavasarį arba vasarą, kai žiedų pilna mūsų darželiuose ir gėlynuose. Norint turėti daugiau žiemą žydinčių augalų, jų žydėjimą reikia paspartinti (pagreitinti). Paspartinti žydėjimą kambario sąlygose galima šių au-galų: alyvos, jacinto, pakalnutės (konvalijos), tulpės, lelijos ir narcizo.
DEKORATYVINIAI LAPINIAI AUGALAI
Dekoratyviniai lapiniai augalai pasižymi atsparumu ir dekoratyvine verte. Šiai grupei priklauso aralija, alokazija, aspidistra, aukuba, dracena, fygamedis, filodendras, kiparisas, kordilina, kriptomerija, margenis, mirta, laurų medis, ožekšnís, paparčiai, palmės, papirusas, sansevjerija ir kiti augalai.
ŽEMYN SVYRANTIEJI IR VIJOKLINIAI AUGALAI
Tai visad žaliuojantieji greit augantieji augalai, ilgais, žemyn svyrančiais arba aukštyn lipančiais vijokliniais stiebais. Daugelis šių augalų pasižymi ne tik grakščiu stiebu, bet ir gražiais žiedais.
SUKULENTAI
Tai dykumų ir pusdykumių augalai su mėsingais, sultingais lapais (agavos, alijošiai) arba stiebais (kai kurios karpažolės, kaktusai). Dažnai sutinkami ir mūsų kambariuose. Labai mėgsta šviesą, todėl juos reikia laikyti ant palangės arba tarp dvigubų langų rėmų. Nebijo sausros ir ilgai gali išbūti nelaistomi.
KAKTUSAI
Sukulentų tarpe didžiausią vietą užima kaktusai. Visi kaktusai priklauso kaktusinių (Cactaceae) šeimai, daugiausia yra kilę iš Meksikos ir Pietų Afrikos. Jie neturi lapų. (išskiriant peireskiją), o yra apaugę dygliais. Lapus kaktusams pavaduoja žali stiebai. Kambariuose auginamus kaktusus vasarą reikia kas antra diena palaistyti ir retkarčiais apipurkšti, o žiemą laistyti vieną kartą per savaitę. Kaktusus persodinti patariama kas 3-4 metai.
AKVARIUMAS IR VANDENINIAI AUGALAI
Akvariumas stiklinis indas žuvims ir vandeniniams augalams auginti beveik natūraliose sąlygose. Toks miniatiūrinis gamtos kampelis su žaliuojančiais augalais ir žaidžiančiomis žuvytėmis nepaprastai pagyvina bei puošia kambarius. Be to, akvariume esantis vanduo drėkina sausą kambario orą, gerindamas sąlygas jame augantiems augalams.
Akvariumas gali būti kvadratinis, apvalus, cilindrinis ir t. t. Jis statomas ant tvirto stovo šviesioje, tačiau nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje. Akvariumo dugne pripilama dumblo arba durpių. Ant jų 5-8 centimetrų storio sluoksneliu pilamas švariai išplautas upės smėlys. Po to ant smėlio grupėmis išdėstomi įvairių pavidalų ir spalvų atitinkamo dydžio akmenukai arba tufo gabaliukai. Pagaliau sodinami augalai ir pilamas vanduo. Kad akvariumo dugno neišraustų srovė, vandenį pilti reikia atsargiai ant padėtos dugne guminės kempinės, lentelės arba storo popieriaus. Vandens temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 16-18 laipsnių.
Palmės: Chamedorėja, Hovėja, Feniksas, Chameropsas ir Kokosinė palmė
Akvariumas apšildomas specialiais elektros įrengimais arba elektros lempomis, Akvariumą reikia gerai prižiūrėti. Kas du mėnesiai relkia pakeisti jame vandenį. Vandens paviršius visą laiką turi būti viename lygyje, kad nepasidarytų ruožuoti stiklai. Per tankiai suaugusius augalus reikia praretinti; susirinkusius nešvarumus iš akvariumo dugno specialiu prietaisu reikia valyti. Kad stiklas neapsitrauktų dumbliais (nepažaliuotų), akvariume reikia laikyti dumblius naikinančias sraiges, tinkamiausi akvariumams augalai tai elodėja, kabomba, liudvigija, miriofiliumas, papliauška, plūstis, valisnerija.
Šaltinis: gėlės