Sau 1, 2022
721 Views
Komentavimas išjungtas įraše Pagrindinės taisyklės, kaip išvengti žaizdos užkrėtimo po automobilio avarijos

Pagrindinės taisyklės, kaip išvengti žaizdos užkrėtimo po automobilio avarijos

Written by

Pagrindinės taisyklės, kaip išvengti žaizdos užkrėtimo. Suteikiant pirmąją pagalbą sužeistajam, reikia laikytis šių taisyklių:

neliesti žaizdos rankomis, nes ant rankų odos yra daug mikrobų, kurie gali sukelti užkrėtimą;

neplauti žaizdos vandeniu, nes apie žaizdą esantys mikrobai bus nuplauti į žaizdą;

žaizdos netepti jodu, nes jis apdegina sužeistą paviršių. Jodu reikia patepti tik žaizdos kraštus ir odą apie ją
nevalyti užterštos žaizdos;

tvarsčiui naudoti sterilų bintą arba paketą, o jeigu jų nėra, bet kokį švarą audinį.

Pagrindinės tvarstymo taisyklės. Ant žaizdos uždedamas gabalas sterilios marlės arba binto, paskui vatos sluoksnis ir pritvirtinama bintu. Bintas vyniojamas iš kairės į dešinę taip, kad jo vijos glaudžiai liestų viena kitą ir persidengtų puse pločio. Bintuoti reikia pakankamai standžiai, tačiau bintas neturi įsiveržti į kūną ir trikdyti kraujo apytakos.

Sutelkiant pirmąją pagalbą, geriau naudoti individualų tvarstymo paketą, kuriame yra bintas ir dvi sterilios vatos-marlės pagalvėlės.

Žaizdos tvarstymas naudojant tvarsti iš individualaus paketo ant išorinių pagalvėlės pusių rodo, kur galima ją imti pirštais, kad nebūtų paliestas pagalvėlių paviršius, kuris bus dedamas ant žaizdos. Priklausomai nuo žaizdos dydžio pagalvėlės dedamos viena ant kitos arba viena šalia kitos taip, kad žaizda būtų uždengta, Paskui jos užbintuojamos pritvirtinant bintą smeigtuku, kuris yra pakete.

Pirmoji pagalba lūžus kaulams. Lūžiai (kaulų sužalojimai) skirstomi į uždarus, kai kaulas lūžęs, tačiau lūžio vietoje oda nesužalota, ir atvirus, kai lūžio vietoje yra žaizda, dėl kurios yra sunkiau suteikti pirmąją pagalbą ir gydyti. Lūžus galūnei, nukentėjusieji jaučia stiprų skausmą, galūnės iškrypsta ir lūžio vietoje nenormaliai juda.
Svarbiausias pirmosios pagalbos uždavinys – padaryti taip, kad lūžio vietoje galūnė nejudėtų.

Tam tikslui ant sužalotos kūno vietos uždedamas įtvaras, specialiai padarytas iš turimų medžiagų (lazdos, lentos, pluošto rykštelių ir pan.). įtvaras uždedamas tiesiog ant drabužių. Kad nespaustų, po juo padedama vatos arba minkšto audeklo ir pribintuojama prie galūnės. Uždedant įtvarą, reikia stengtis, kad nors du sąnariai nejudėtų. Kai lūžis atviras, iš, pradžių reikia sustabdyti kraujavimą, uždėti ant žaizdos sterilų tvarstį, o paskui uždėti įtvarą.

Kai lūžęs stuburas, ypač svarbu tinkamai transportuoti nukentėjusįjį, nes yra pavojus, kad gali būti sužalotos stuburo smegenys. Nukentėjęs žmogus į gydymo įstaigą gabenamas ant neštuvų, kuriuose būtinai turi būti tvirtas pagrindas iš lentų, fanieros ir pan. Jeigu tokio pagrindo nėra iš ko padaryti, tai nukentėjusįjį neštuvuose paguldykite ant pilvo. Reikia vengti be reikalo jį vartyti ir perkėlinėti.

Article Categories:
AUTO

Comments are closed.