Pilkasis skaistenis priklauso graižažiedžių (Compositae) šeimai. Daugiametis, žolinis augalas. TSRS plačiai auginamas Ukrainoje ir kitose respublikose. Užauga 50—60 cm aukščio. Lapų apatinė pusė pilkai pūkuota, viršutinė — žalia; plunksniškai suskaldyti. Graižai stambūs; liežuviniai žiedai balti, vamzdeliniai — geltoni. Mūsų sąlygomis galima masinė šios žaliavos gamyba. Kultūroje žydi liepos ir rugpjūčio mėn.
Vaistinei žaliavai (Flores Pyrethri) graižai renkami pačiame žydėjime ir greitai džiovinami. Žaliavoje randama sudėtinių eterių.— piretrino I ir II, kuris veikia vabzdžius kaip stiprūs nuodai.
Smulkiai sumalti graižai plačiai naudojami kovai su įvairiais parazitais. Mūsų prekyboje yra keletas preparatų, vadinamų „dustais“ (užsienyje ,,Maek“), kuriais sėkmingai naikinamos blusos, blakės, ir kt.
Pilkojo skaistenio žiedų ištrauka (tinctura) žibale vadinama „Flit“ ir ja sėkmingai naikinama musės, uodai ir kiti vabzdžiai.
Būdinga tai, kad šiltakraujams piretrinas žymiai mažiau kenksmingas. Todėl kai kurie autoriai (Perotas) jį vartoja veterinarijoje nuo askaridozės. Bendrai yretrinas veikia panašiai kaip santoninas, Flores tanaceti ir kiti preparatai. Tenka pasakyti, kad analogišką veikimą turi Pyrethrum caucasicum (Pyrethrum roseum) žiedai, kurie prekyboje vadinami Pulvis persicus (persų milteliai). Raudonžiedis skaistenis (Pyrethrum roseum) mūsų respublikoje dažnai aptinkamas darželiuose kaip dekoratyvinis augalas.
Medicinoje jis beveik nevartojamas. Tačiau pagal prof. Mušinskj kai kurie terapeutai jį panaudoja vaikų gydymo praktikoje kaip antihelmintinį preparatą.