Vas 3, 2024
31 Views
Komentavimas išjungtas įraše Galimi mišraus ūkininkavimo pavyzdžiai

Galimi mišraus ūkininkavimo pavyzdžiai

Written by

Ką daryti susidūrus su ribotos sodo erdvės iššūkiu, tačiau karštu noru auginti įvairius augalus, net jei paskirstymas yra minimalus? Iš pirmo žvilgsnio ši kebli padėtis gali pasirodyti neįveikiama. Tačiau būkite tikri, nes sprendimas visada yra. Net ir nedidelio dydžio trijų arų žemės sklype telpa nuostabi vaizdingo gėlyno, žaliuojančios vejos ir derlingos daržovės kompozicija.

Įvairių elementų arba medžiagų mišinys, sujungtas tam tikru susitarimu.

Vienas iš būdų optimizuoti sklypo plotą yra auginti abipusiai naudingus augalus toje pačioje lysvėje. Taip ne tik maksimaliai išnaudojame erdvę, bet ir padidiname daržovių derlių. Be to, ši praktika skatina dirvožemio sveikatą, užkertant kelią greitam išeikvojimui. Pagrindinis mišraus auginimo principas yra skirtingų augalų rūšių sąveika. Kai kurie augalai klesti, kai sodinami arti, o kiti turėtų būti laikomi atskirai, nes jie konkuruoja dėl gyvybiškai svarbių išteklių, tokių kaip saulės šviesa, vanduo ir maistinės medžiagos, taip trukdydami augti kaimyniniams augalams.

Daugelis augalų subręsta pirmaisiais vasaros mėnesiais, todėl yra tinkamas momentas pasinaudoti šia savybe, auginant juos kartu su vėliau bręstančiais augalais. Tai darant ribotoje erdvėje galima efektyviai nuimti gausų kelių derlių.

Česnakai klesti braškių tarpueilėse, sudarydami ne tik palankią auginimo aplinką, bet ir kaip natūralią apsaugą nuo kenkėjų, galinčių pakenkti braškėms. Siekiant geriausių rezultatų, ankstyvuosius kopūstus galima auginti kartu su bulvėmis. Pomidorų sodinimas šalia juodųjų serbentų krūmų suteikia tiek praktiškumo juos surišant, tiek papildomai atgrasant vabzdžius nuo uogų. Bazilikas žydi pasodintas šalia agurkų, salotų, pomidorų, svogūnų, kukurūzų, agurkų, tačiau jo reikėtų vengti prie mairūnų. Kita vertus, krapai klesti, kai sodinami kartu su daugeliu kitų augalų, tačiau jie neturėtų būti derinami su bazilikais. Atsižvelgdami į augalų suderinamumą, ne tik pagerinsite ūkininkavimo patirtį, bet ir gausite daugiau patenkinamų rezultatų. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad eilių priežiūra, ravėjimas ir valymas gali pareikalauti papildomų pastangų.

Ribotos sodo erdvės išplėtimo strategijos, įskaitant galimą vertikalios sodo technikos panaudojimą ir daugiafunkcinių konstrukcijų, tokių kaip dviaukštės lovos, įtraukimą.

Galimi mišraus ūkininkavimo pavyzdžiai:

Į sąrašą įtrauktos šios daržovės: salotos, pankoliai, trūkažolės, vėlyvieji baltagūžiai kopūstai, porai, lapinės salotos, daugiamečiai svogūnai, špinatai, pomidorai, šparaginės pupelės, burokėliai, šveicarijos mangoldai, morkos, ridikai, krūminės pupelės, salierai, šparaginės pupelės , agurkai, nasturtės, kaliaropės, svogūnai, krapai, čiobreliai, žiediniai kopūstai, bulvės, kukurūzai, petražolės, krienai, žirniai ir kmynai.

Kultivuojant simbiotinius augalų derinius, galima pagerinti dirvožemio kokybę ir taip sumažinti greitą išeikvojimą.

Konstrukcijos, skirtos padėti vijokliniams augalams augti ir vystytis.

Alternatyvus būdas optimizuoti erdvę yra palengvinti vijoklinių augalų augimą. Šiam tikslui gali būti naudojamos įvairios konstrukcijos – nuo ​​pagrindinių grotelių iki įmantrių pavėsinių, skirtų laisvalaikiui.

Arkos ir pavėsinės tarnauja kaip puikios konstrukcijos vijoklinėms daržovėms auginti. Arkos, kurios yra siauri karkasai, puošti augalais, dažniausiai naudojami takams nubrėžti, atkreipti dėmesį į vaizdingiausias sodo vietas arba iškirpti nuošalią erdvę šalia gyvatvorės. Tačiau jie taip pat puikiai tinka sodo aplinkai. Sukurti paprastą arką su šlaitiniu arba plokščiu stogu yra įveikiama užduotis. Arkų aukštis paprastai siekia maždaug 2 metrus, atsižvelgiant į savininkų ūgį, paliekant apie 30–50 centimetrų tarpą virš jų galvų, kad būtų užtikrintas netrukdomas praėjimas augalams augant. Plotis turi būti ne mažesnis kaip 1,2 metro. Aplink šias arkas galima sumaniai supinti laipiojančias veisles, tokias kaip pupelės, agurkai ir smulkūs moliūgai.

Įmantresnį architektūrinį dizainą galima pamatyti triumfuojančios žalios pavėsinės, puoštos kolonomis ir įmantraus rašto stogu, paremtu skersinėmis sijomis, pavidalu. Panašiai kaip arka, ši konstrukcija skirta palaikyti augalus, nubrėžti kelius ir sukurti atskiras zonas sode. Be to, jis taip pat gali būti puiki vieta trumpam atokvėpiui arba paįvairinti bendrą sodo estetiką. Šios struktūros ribose auginant stambesnes daržoves, pavyzdžiui, moliūgus, patartina jas aptraukti į tinklus ir pakabinti ant kabliukų, pritvirtintų prie pavėsinės sienelių. Tačiau tokiu būdu bandant užauginti itin didelius moliūgus reikia būti atsargiems, nebent yra absoliutus tikrumas dėl konstrukcijos patvarumo.

Alternatyvus pavėsinės pasirinkimas yra naudoti natūralius elementus. Pietinėje vaismedžio pusėje pritvirtinus 2 metrų ilgio kuolus ir šalia strategiškai pasodinus vijoklines pupeles ar kitas vijokliškas daržoves, galima užmegzti simbiotinį ryšį. Augalams kylant, jie grakščiai susipins su medžio šakomis, sukurdami natūralią ir vizualiai patrauklią struktūrą. Norint surinkti derlių, prie medžio galima pastatyti kopėčias arba švelniai nukreipti vynmedžius žemyn.

Ribotos sodo erdvės išplėtimo strategijos apima sudėtingų elementų, tokių kaip žaliuojantis paviljonas, papuoštas elegantiškomis kolonomis arba stulpais, su įmantriu grotelių stogu arba baldakimu, sudarytą iš susikertančių sijų, įtraukimą.

Tvirtesni ir aukštesni augalai gali būti tvirti laipiojančios augmenijos pamatai. Tradicinis pasirinkimas šiam tikslui yra kukurūzai, agurkai ir pupelės. Pažymėtina, kad kukurūzai ne tik veikia kaip patikima vijoklinių augalų atramos sistema, bet ir suteikia apsaugą nuo stiprių vėjo gūsių.

Daugiapakopės lovos

Šio įgūdžio įgijimą galima sieti su Kinijos žemdirbiais, kuriems pavyko dvigubai padidinti šiltnamiuose auginamų braškių derlių, įdiegus daugiapakopes pakabinamas auginimo lysves. Be to, šis auginimo būdas suteikia papildomą privalumą – nesunkiai surenkamas derlius, todėl nereikia perkrauti kūno.

Daugiapakopės lysvės taip pat gali būti statomos vertikaliai, kai į aukštą indą kruopščiai išpjaustomi plyšiai, o vėliau sodinamos kultūros. Tačiau šis metodas yra reikšmingas trūkumas, nes daugiamečiai augalai gali užšalti, kai yra veikiami lauko sąlygomis arba nešildomame šiltnamyje, todėl kasmet reikia persodinti naujus egzempliorius. Tinkama alternatyva – maišo-lysvės sukūrimas naudojant tvirtą, platų plastikinį maišelį, kurio plyšiai yra kruopščiai įpjauti, o kišenės meistriškai susiūtos, kad būtų patogiau ir augalai neslystų pro angas. Reikėtų pažymėti, kad tokias lysves reikia laistyti dažniau nei tradicines.

Kelios lovų pakopos gali būti sukonstruotos vertikaliai sulygiuojant įvairių matmenų rėmus-dėžus.

Strategijos, kaip išplėsti ribotą savo sodo erdvę, kartu su gėlėmis ir daržovėmis.

mobili lova

Šios lovos yra sukurtos naudojant netradicinius konteinerius, tokius kaip statinės, kibirai ir puodai. Jie užpildyti natūralių medžiagų, tokių kaip šakelės, žievė, dirvožemis ir kompostas, sluoksniais. Dėl kompaktiško šių konteinerių dydžio juos patogu uždengti apsaugine plėvele, o viduje irstanti žolė suteikia papildomos šilumos. Reguliarus laistymas yra būtinas, todėl reikia padaryti drenažo angas, kad nesusikauptų perteklinis lietaus vanduo. Šio metodo pranašumas yra dvigubas: ne tik gausite gausų derlių sezono pabaigoje, bet ir subrendę komposto.

Bulvės taip pat gali būti auginamos ribotose erdvėse, taikant tą pačią pagrindinę koncepciją. Jų augimui tinkami indai gali būti ir statinė, ir pagrindinis 100 litrų polietileno maišas. Procedūra apima pusę statinės arba ketvirtadalį maišo užpildymo dirvožemiu, o vėliau į kiekvieną talpyklą pasodinkite 5–6 bulves. Išnykus pirminiams bulvių lapams, švelniai įpilama 5 cm dirvožemio sluoksnis, nuolat kartojant šį procesą, kol indas visiškai prisipildys žemės ir maišelis prisipildys bulvių.

Įvairūs gėlių vazonai, išskirtinės statinės ir kitos talpyklos gali būti strategiškai išdėstytos visame namų ūkyje, įskaitant asfaltuoto ploto pakraščius, verandą ir net greta takų, efektyviai paverčiant juos nuostabiu daugiakultūriniu sodu. Žinoma, būtina atidžiai stebėti tinkamą vandens nutekėjimą ir nuoseklų laistymą, tačiau šis nuostabus sodas gali klestėti nereikalaujant daug vietos.

Strategijos, kaip padidinti ribotą jūsų sodo erdvę ir optimizuoti jo vizualinį patrauklumą.

Įmantriai išpuoselėtas aromatinių žolelių ir maitinančių produktų asortimentas.

Estetines botanines kompozicijas galima pasiekti sumaišius ne tik gėles, bet ir vizualiai patrauklias žoleles bei daržoves. Tai leidžia ribotoje erdvėje sukurti gėlių prieglobstį ir produktyvių daržovių lopinėlį. Nors tokia praktika gali kelti mūsų sodininkų skepticizmą, Prancūzijoje ji plačiai taikoma kaip įprastas požiūris. Prancūziškuose gėlių soduose paprastai yra harmoningas įvairių atspalvių salotų, dekoratyvinių kopūstų, bazilikų, mairūnų ir petražolių mišinys. Šie augalai gali tarnauti kaip atskiros dekoratyvinės lysvės arba būti meniškai derinami su daugybe gėlių.

Kūrybiškumo ir drąsos tyrinėti naujas galimybes jūsų sodas gali gerokai išsiplėsti, galbūt net keliais hektarais.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.