Savaeigė frontalinė freza KC(I)-1,0 (darbinis plotis 1 m) (131 pav.). Ja piaunama žolė nedideliuose plotuose, krūmais apaugusiose vietose, pamiškėse ir tarpumiškėse, atšlaitėse, šalikelėse ir t. t.
Žemės freza sudaryta iš frontalinio piaunamojo aparato 4 ir pavarinės dalies, j kurią jeina karbiuratorinis dvitaktis vienoje cilindro oru aušinamas 5AJ galingumo variklis 2. Variklis sumontuotas ant liemens 3, kuris remiasi du varančiuosius pneurnatinius ratus.
Variklis apskritiminę jėgą perduoda varantiesiems ratams per pavarg dėžę, kuria galima išvystyti šiuos greičius (km/h): darbinį — 4,2, transportinį — 11,2 ir atbulinės eigos — 2,96.
Piaunamojo aparato dalgį varo darbinis velenas pleištinio diržo pavara.
priekaboje 6 įtaisyta minkšta sėdynė mašinistui. Šienapiovės važiavimo kryptis keičiama rankenomis 1, prie kurių jtaisytos degiojo mišinio, stabdžių ir pavarų dėžės valdymo svirtys.
Jeigu reikia, priekaba 6 atjungiama ir tada mašinistas valdo eidamas paskui ją.
Pjaunamojo aparato dalgiai galandami esančiu prie šienapiovės tekėlu, kurį suka darbinis velenas. Ant šienapiovės važiuoklės galima sumontuoti ir kitas darbines dalis, o taip pat kėbulą transporto darbams.
freza-traiškytuvas KI14)-1,8 (darbinis plotis 1,8 m) (132 pav.). Mašina piauna žolę ir kartu ją sutraiško. Tuo sutrumpinamas žolės džiovinimas ir sumažinami šieno nuostoliai. Šienapiovės-traiškytuvo darbinės dalys: paprastas piaunamasis aparatas 10 ir traiškytuvas 8 (valcai).
Du aparato 8 valcai (lygūs metaliniai tuščiaviduriai cilindrai) prispaudžiami vienas prie kito prispaudžiamuoju mechanizmu 5. Spaudimas tarp valcų reguliuojamas, keičiant spyruoklių suspaudimą. Valcus suka pavaros.
Deflektorius nukreipia šienapiovės išmetamą susmulkintą masę taip, kad ji be nuostolių patenka į transporto priemones.
Dirbti žemės freza, jei trūksta bent vieno plaktukinio peilio, draudžiama. Tarpelis tarp plaktukinio peilio piaunamosios briaunos ir priešpiovės plokštės neturi būti mažesnis kaip 12 mm.
Rotorinių frezų-smulkintuvų privalumai: paprasta konstrukcija ir mažesnis svoris; pagrindiniai trūkumai: labiau užteršiama susmulkinta mase ir didesni jos nuostoliai.
Rotorinį būgną suka 1500 aps/min greičiu traktoriaus darbinis velenas. Iš viršaus būgnas uždengtas atgal palinkusiu apdangalu. Rotorinis būgnas, besisukdamas dideliu greičiu j priešingą agregato krypčiai pusę, plaktukiniais peiliais muša iš apačios per augalų stiebus, nupiauna juos, susmulkina ir meta į apdangalą 2. Susmulkinta masė apdangalo per vamzdį su deflektorium 6 patenka į prikabintą vežimą ar į važiuojančios greta.
Daugiau info galite rasti: Nauji žemės ūkio įsisavinimo mechanizmai